Jak poprawnie pisać w języku angielskim?
Cześć.
Pierwszy wpis napisałam w czerwcu 2012 roku. W tym roku mój blog będzie świętował 5 urodziny. Nie mogę uwierzyć, że to tak szybko zleciało. Miewałam lepsze dni, a czasami zdarzają się gorsze dni. Każdy doświadczony bloger wie, jak czasami trudno znaleźć wenę do tworzenia kreatywnych postów, aby przyciągały rzesze czytelników. Nieodłącznym elementem bloga są czytelnicy, bo bez nich nie byłoby mnie ani żadnego innego bloga. Tylko dzięki wiernym czytelnikom blog ma szansę zaistnieć na szeroką skalę. To ile blog ma followersów ma znaczenie przy podejmowaniu współprac blogowych, a więc dzięki czytelnikom bloger ma szansę dorobić się kilku groszych do swojej stałej pensji. Aby jednak podjąć współpracę trzeba wiedzieć co zawrzeć w mailu do potencjalnego współpracownika/sklepu. Jeśli chcemy zawrzeć współpracę to musimy przede wszystkim podać liczbę followersów bloga (facebooka, instagram, etc.), ilość wyświetleń dziennych, miesięcznych, kwartalnych (najlepiej zrobić skan pulpitu) oraz napisać krótką informację o sobie i blogu oraz podać adres bloga. Jeśli piszemy do polskiej firmy, to myślę, że nie ma większych kłopotów z poprawnym sformułowaniem zdań. Jednak większość blogerek modowych współpracuje z zagranicznymi firmami, a więc trzeba biegle znać angielski, aby dobrze sformułować zdanie w obcym języku (angielski).
Niedawno odkryłam ciekawą aplikację, dzięki której sprawdzicie poprawność swoich zdań w języku angielskim. Grammarly to strona, dzięki której możesz pisać wypracowania do szkoły w języku angielskim (przydatne dla maturzystów) oraz korespondecję mailową w języku angielskim. Zalogowanie się jest całkowicie darmowe. Jednak strona działa w przeglądarce chrome, safari i firefox. Jeżeli posiadacie operę, nie będzie działał.
Program Grammarly poprawia gramatykę, czasy, interpunkcję etc. To nie to samo co tłumacz google, którego nie polecam przy pisaniu ważnych dokumentów. Zaznacza błędy, a po kliknięciu pokazuje wskazówki i informacje na temat danej pisowni wyrazów i kiedy jej używamy.
Program jest również przydatny dla osób poszukujących pracy, ponieważ niektóre firmy proszą o dołączanie CV w języku angielskim. Wiadomo, że napisanie prawidłowego życiorysu w języku angielskim nie jest prostą sprawą.
Znacie ten program?
7 komentarze

 1. No znam, sama napisałam o nim post:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam go, ale na pewno będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, nigdy o czymś takim nie słyszałam, nie miałam styczności ;o naprawdę świetna sprawa, dzięki! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa. Zaraz go przetestuję :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Poprawność w pisaniu w innym języku to jedno, ale poprawne i odpowiednie formułowanie zdań to co innego. Może na to też jest apka :D

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)