Stereotyp "Dobrej Dziewczyny"Cześć.
Stereotyp może być przyjęty przez jednostkę w wyniku własnych obserwacji, przejmowania poglądów innych osób, wzorców przekazywanych przez społeczeństwo, może być także wynikiem procesów emocjonalnych (na przykład przeniesienia agresji). Stereotypy mogą być negatywne, neutralne lub pozytywne, chociaż najczęściej spotyka się wyobrażenia negatywne. Stereotyp jest przekonaniem zbiorowym – jest to przekonanie żywione przez pewna grupę ludzi: mianem „stereotypu” nie można określić przekonania żywionego wyłącznie przez jedną osobę.
Łatka "dobrej dziewczyny" to wbrew pozorom nic złego, bo w końcu dobrze jest być miłym i sympatycznym dla otoczenia. Jednak każdy człowiek potrzebuje zmiany i od czasu do czasu pragnie zrobić coś czego otoczenie mogłoby źle odebrać.
Nie chcesz zawieść ludzi i nie możesz pomóc, ale czujesz się uwięziony. Jesteś w walce pomiędzy byciem osobą, którą chcesz być, a osobą, którą ludzie myślą, że jesteś.
Bycie dobrą dziewczyna jest super, ale tylko wtedy, gdy jego "pozytywne światło nie jest zamazane przez ciągłe monitorowanie. To nie jest coś, czego każdy powinien się wstydzić. To powinno być coś normalnego.

Stereotyp "dobra dziewczyna"?
1. Ludzie myślą, że łatwo tobą sterować. Nawet nie przypuszczają, że zastanawiasz się nad decyzjami, które podejmujesz.
2. Myślą, że nie masz osobowości. Po prostu wiesz, jak i kiedy właściwie się zachować.
3. Wszyscy uważają, że twoje życie jest nudne.
4. Ludzie myślą, że czekasz tylko, aż jakiś młody gniewny cię wyzwoli. To, że nie szalejesz (w miejscach publicznych, ;) ) nie znaczy, że nie jesteś wyzwolona.
5. Jesteś dziewczyną, z którą faceci będą chcieli się kiedyś ożenić, ale teraz nie są jeszcze gotowi na taką jeszcze dziewczynę.
6. Ludzie są zaskoczeni kiedy tracisz zimną krew. Bycie grzeczną dziewczynką, nie oznacza, że wszystko będziesz tolerować.
7. Ludzie myślą, że jesteś ustępliwa. Chodzi o to, że są ludzie, którzy wiedzą, że masz z tym problem i bezczelnie to wykorzystują. To obraźliwe, pamiętaj, że musisz przede wszystkim bronić siebie i nikt nie może brać ci tego za złe.
8. Poświęcają ci zbyt dużo uwagi, kiedy zakładasz seksowne ubrania. To tak, jakby nie zauważyli, że masz kobiece kształty, seksowne plecy czy nogi.
9. Przepraszasz za rzeczy, których nie zrobiłaś.
10. Jesteś wzorem i każdy chce być taki jak Ty.
11. Nie potrafisz się odegrać, gdy ktoś cię poniża.
12. Najgorsze jest to, że riposta przychodzi ci do głowy, gdy jest już za późno.
13. Jesteś dziewczyną, którą każdy poznaje.
14. Jesteś "doskonała", ale chcesz się czasem zbuntować i nie czuć się winnym z tego powodu.
15. Jesteś postrzegana jako inna, ale czujesz się jak po prostu normalna dziewczyna.
16. Jesteś dobrą dziewczyną, ale chcesz być postrzegana jak zwyczajna Ty.

Może wydawać się dziwne, ale oznaczone jako grzeczna dziewczyna może przynieść zdecydowaną ilość presji i stresu dla innych. Trzeba utrzymać ten pozytywny obraz, który każda z nas stworzyła.

A Wy w jaki sposób jesteście postrzegani?

ps. macie jeszcze kilka godzin na zgłoszenie się do konkursu link

3 komentarze

 1. To 100% ja :) ale do granic możliwości taka ze mnie dobra dziewczyna, bo gdy ktoś przekroczy tę granicę, to robię się nieprzyjemna w bardzo chamski sposób

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio usłyszałam na swój temat niezbyt miłe rzeczy, więc nie wiem do jakiego stereotypu mogłabym zostać przypisana.Dla mnie ważne jest być sobą, a nie udawać kogoś, tylko dlatego, że otoczenie tego wymaga i tak o nas myśli.
  Pozdrawiam :) Tak Po Prostu BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się staram być dobra dla innych, ale nie wiem czy mogę zaliczyć się do tego stereotypu. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)