Filmy z modą w tleCześć.
Postanowiłam zrobić mały przegląd filmów z modą w tle. Na pierwszy plan wybrałam filmy z Audrey Hepburn oraz Audrey Taotou, która wcieliła się w rolę Coco Chanel. Pozostałe filmy to komedie, w których moda jest traktowana jako wzbogacenie tła filmowego. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia pozycja "Projektantka", która jest dramatem.

Śniadanie u Tiffany'ego.
Wielbicielkom komedii romantycznych z pewnością ten film przypadnie do gustu. Film opowiada o początkującym pisarzu oraz pięknej dziewczynie, w której on zakochuje się. Hotel Tiffany'ego, o którym mowa w filmie jest bardzo znany w branży popularnego showbizu. Każdy pragnie zjeść śniadanie u Tiffany'ego, jednak nie każdego na nie stać.

Wyznania zakupoholiczki.
Moda i zakupy mogą stać się zgubnym nałogiem, przez który można wpaść w finansowe tarapaty. Przekonała się o tym główna bohaterka filmu, która postanowiła napisać artykuł o oszczędzaniu na zakupach. Komedia opowiada o problemie zakupoholizmu z przymrużeniem oka, jednak jak wiadomo nie należy bagatelizować tak poważnego problemu jakim jest uzależnienie od zakupów.

Zabawna buzia.
Zabawna muzyczno-taneczna opowieść o urzekającej sprzedawczyni książek, która została modelką. Akcja filmu toczy się w magicznym Paryżu, a pomiędzy Jo, a fotografem Dickiem (Astaire) kwitnie miłość, więc mamy bardzo ciekawą i wdzięczną fabułę. Bohaterka filmu piękna Jo (Hepburn) musi wybrać pomiędzy indywidualnym spełnieniem intelektualnym, a przestrzeganiem kontraktu modelki.
Coco Before Chanel.
Gabrielle Chanel marzyła o karierze piosenkarki barowej, jednak jej życie potoczyło się zupełnie inaczej. Coco Chanel swoją przygodę z modą zaczęła od projektowania kapeluszy.  Francuska projektantka mody zrewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, dzięki czemu stała się ikoną paryskiej haute couture.
W 1921 roku stworzyła popularne do dziś perfumy – Chanel No. 5. Jej pomysły: sukienki i kostiumy z dzianiny, fryzury „na pazia”, golfy, biżuteria (długie sznury pereł, łańcuchy, plastikowa biżuteria), „mała czarna” (sukienka), spodnie – dzwony, prochowiec spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem i uważane są za klasyczny kanon elegancji. Od 1983 roku firmą Chanel kieruje niemiecki projektant Karl Lagerfeld.
Praktykant.
Młoda szefowa portalu modowego zatrudnia jako swojego pomocnika praktykanta seniora. Znakomita komedia ze świetną obsadą.

Wrześniowy numer.
Film dokumentalny ukazuje Annę Wintour, redaktor naczelną sławnego magazynu modowego Vogue, oraz jej przygotowania do największego jesiennego wydania numeru - Wrzesień 2007.
Szczerze mówiąc film ten jako jedyny ze wszystkich wymienionych najmniej mi się podobał. Był świetny, ale opowiada głównie o modzie jako sztuce, pracach, jakie wykonują osoby przed ukazaniem się najnowszego numeru do opinii publicznej.
Diabeł ubiera się u Prady.
O tym filmie pewnie każdy słyszał. Ja miałam okazję dopiero niedawno go obejrzeć. Film opowiada o tym jak początkująca dziennikarka wkracza do świata mody, dostając  pracę asystentki redaktor naczelnej czasopisma „Runaway” - Mirandy Priestley, która trzęsie całym światem haute couture. Zabawny film ze świetną obsadą aktorską, w tym ze znakomitą aktorką Meryl Streep oraz Anne Hathaway.
Projektantka.
Wytworna kobieta wraca do rodzinnego miasteczka w Australii z planem zemsty na ludziach, którzy ją skrzywdzili. Film opowiada o losach mieszkańców małego miasteczka, w którym wszyscy się znają. Przed kilkunastoma latami doszło do strasznego wypadku, w którym zginął mały chłopiec. Wszyscy obwiniali za ten wypadek małą dziewczynkę i wysłali ją do innego miasta. Jednak prawdziwa przyczyna śmierci chłopca była zupełnie inna. Świetny film ze świetną aktorką Kate Winslet.

Lubicie filmy o modzie?


4 komentarze

 1. Znam jedynie praktykanta - bardzo fajny film :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam obejrzeć 'Projektantkę' ;)

   Usuń
 2. Projektantka jak dla mnie świetny film. Wyznania zakupoholiczki też mi się podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Diabeł ubiera się u Prady i Praktykant najlepsi ;)

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)