Każdy może być fitCześć.
Moda na bycie fit trwa. Widząc na ulicy, w szkole bądź w pracy szczupłe osoby, koleżanki zastanawiamy się jak ona to robi, że tak ładnie i szczupło wygląda. Mylnie myślimy, że żeby być szczupłym trzeba cierpieć ciężkie katusze na siłowni. Otóż nie. Wystarczy odrobina ruchu, przynajmniej 1-2 godziny dziennie i zdrowy tryb życia. Łatwo powiedzieć prowadź zdrowy tryb życia. Wstajemy wcześnie rano, śpieszymy się, czasami nie zdążymy zjeść śniadania, a to jest pierwszy i najczęstszy błąd jaki popełniamy każdego dnia. Wieczorem kiedy wracamy z pracy jesteśmy zbyt zmęczeni, żeby coś przyrządzić sami. Idziemy na skróty i zamawiamy jedzenie na wynos do domu. Po jedzeniu marzymy już tylko o odpoczynku. A można to zmienić w naprawdę prosty sposób.

1. Pij dużo wody.
Nawodnienie organizmu to podstawa. Należy wypijać 2l wody dziennie. 

2. Spaceruj.
Nie musisz wyczynowo uprawiać sportu. Wystarczy, że wybierzesz się na długi spacer. Idzie wiosna, pogoda będzie dopisywać, więc nie siedź w domu przed laptopem czy telewizorem tylko wyjdź na spacer. Zabierz ze sobą koleżankę, kolegę lub psa. Możesz wybrać się do pracy/szkoły pieszo. Zostaw przynajmniej raz w tygodniu swoje auto w garażu i zobacz jak wokoło przyroda budzi się do życia na wiosnę.

3. Ćwicz w domu.
Nie wszyscy są w stanie chodzić codziennie na siłownię. Główną przyczyną są względy finansowe. Jednak w internecie aż roi się od filmików instruktażowych jak ćwiczyć w domu, aby utrzymać dobrą formę. Niektóre trwają dłużej, inne 30, 15, 10, 5 minut. Wystarczy tylko motywacja i chęci do ćwiczeń.

4. Ćwicz w szkole.
W ostatnim czasie w szkołach panuje moda na zwolnienia z wuefu. Uczniowie wymyślają różne powody, aby nie ćwiczyć na wf-ie. A potem za kilkanaście lat będą narzekać na bóle stawów czy pleców. Młodzi nie myślą o tym co będzie za kilka lat. Myślą, że będą w dobrej kondycji cały czas, ale żeby tak było to trzeba prowadzić zdrowy tryb życia od najmłodszych lat i dużo się ruszać.
Pomyśl więc jeżeli będziesz kolejny raz dawać zwolnienie z wuefu swojemu nauczycielowi czy naprawdę warto rezygnować z godzinnej dawki ruchu.

5. Wybierz ulubiony sport.
Ludzie dzielą się na spokojnych i dynamicznych. Wśród dyscyplin sportowych można znaleźć wiele sposobów na aktywność fizyczną zarówno dla jednych, jak i drugich. Wrotki, rolki, jazda na rowerze albo gry zespołowe siatkówka lub koszykówka to świetna forma ruchu dla każdego.

6. Uwierz w siebie.
Każdy może być fit, jeśli tylko będzie tego naprawdę chciał. Nikogo nie można zmusić do ćwiczeń. Każdy jest inny. Każdy ma inny metabolizm, przemianę materii. Jeden zje mało i tyje, a drugi zje więcej i nie tyje. Jednak każdy może schudnąć. Musi tylko mocno w to wierzyć. Wypisz sobie na kartce motywujące słowa i powieś w widocznym miejscu, gdzie codziennie przechodzisz. Będą ci przypominały o twoim wyzwaniu i pomogą ci osiągnąć twój cel.


Teraz pytanie do was: prowadzicie zdrowy tryb czy zasiedziały?7 komentarze

 1. Największym wrogiem zdrowego trybu życia jest lenistwo i odkładanie na później

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda małe regularne zmiany mogą zdziałać cuda! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodzę się z Tobą wystarczy samozaparcie i dobra wola.
  Ja uwielbiam być FIT :)
  Bardzo fajny post

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dość dużo chodzę w ciągu dnia i to jest najlepszym sportem. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Opanowała nas moda na bycie fit... Może nie mam figury modelki, ale dobrze się czuję w swoim ciele, odżywiam się zdrowo, piję dużo wody. Ostatnio nie ćwiczę, bo po prostu nie mam na to czasu.

  A co do zwolnień z wfu (co prawda ja będąc w szkole nie miałam zwolnienia) to pamiętam jak te zajęcia były po prostu beznadziejne... cały czas to samo, głównie gry zespołowe, albo bieganie na ocenę. Nauczyciel nie zachęcał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się z tobą, nauczyciel wuefu powinien jakoś uatrakcyjniać zajęcia, pytać się co uczniowie by chcieli robić, co lubią :) za moich czasów też było tylko siatkówka, chociaż w liceum w klasie maturalnej było trochę lepiej, bo moglismy tworzyć własne układy ćwiczeń przy muzyce ;-)

   Usuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)