czy wierzysz w horoskopy?


Cześć. Witam w Nowym Roku.
Astrologia to inaczej  wróżbiarstwo polegające na przewidywaniu przyszłości poszczególnych ludzi i wydarzeń na Ziemi na podstawie położenia ciał niebieskich na nieboskłonie.
Początki astrologii sięgają czasów starożytności (Mezopotamia, Babilon, Egipt). O ile w tamtych czasach wiara w magiczne siły nadprzyrodzone nikogo nie dziwi. Jednak mamy XXI wiek, a niektórzy wciąż analizują horoskopy, chodzą do wróżki, uzależniają swoje życie od osób trzecich, zamiast żyć według swoich osobistych zasad. Przecież życie każdy człowiek ma tylko jedno, więc po co marnować je na "cudze życie"? Bo jak inaczej nazwać życie, kiedy zamiast słuchać co nam w duszy gra, słuchamy wróżki jak mamy żyć.
Wiara w horoskopy spotyka się z krytyką Kościoła Chrześcijańskiego. Chrześcijaństwo oparte na Biblii potępia wszelkie wróżby oraz inne pogańskie tradycje z tym związane. Wg tego astrologia nazywana jest "szkodliwym zabobonem", który oducza ludzi logicznego myślenia oraz podważa zasady moralne, skłaniając ludzi do szukania w gwiazdach usprawiedliwienia dla swoich czynów. Niestety to jest prawda. Ludzie myślą, że lepiej przeżyją życie jeżeli będą trzymać się swojego horoskopu, a tym samym sami nie myślą.
Horoskopy potraktuj jako rozrywkę, przy czym pamiętaj, że jest to niebezpieczna rozrywka. Ogranicz się jedynie do przeczytania w kolorowym magazynie twojego horoskopu na dzisiaj, przy czym nie bierz na poważnie treści w nim zawartej. Nie marnuj czasu na wróżki, bo to tylko strata czasu i pieniędzy (a oni własnie żerują na naiwności ludzi).
Wyznacz sobie sam cele jakie chcesz osiągnąć, spisz je na kartce i zrealizuj je sam. Nowy Rok to dobra okazja, aby zrobić podsumowanie starego roku i zrobić nowe postanowienia.
Nie wierz w horoskopy, żyj po swojemu ;-)

Wierzycie w horoskopy?

5 komentarze

 1. Raczej nie wierze w horoskopy, ani się nie nimi nie sugeruje. Żyje po swojemu, wierze w Boga i w to, że wszystko do nas wraca.. :))
  Ściskam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie czytać horoskopy, ale nie biorę ich na poważnie. Czytam aby się z tego pośmiać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Horoskopy czytam głównie dla poprawy humoru :)dlatego nie rozumiem ludzi którzy swoje życie powierzyli wróżkom i wróżbom

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie wierzę, ale czasami się sprawdzają ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wierzę w horoskopy, ale czasem z nudów czytam je w gazetach. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)