Programy graficzne do obróbki zdjęć


Cześć.
Cechą dobrego bloga jest treść zgodna z wymogami języka ojczystego oraz wygląd bloga. Najlepsze blogi to te, które są jasne i przejrzyste. Blogi zbyt chaotyczne, gdzie czcionka jest raz mała, a później zbyt duża nie wyglądają korzystnie. Utrudnia to czytelnikom przeczytanie tekstu posta. Dobrze jest wybrać jeden rodzaj czcionki dla całego bloga, ewentualnie tytuły bocznych gadżetów mogą się wyróżniać.  Postanowiłam zrobić post, w którym opowiem wam jakich programów graficznych używam. Wszystkie wymienione przeze mnie programy są darmowe. Polecam każdemu zarówno początkującym, jak i tym zaawansowanym grafikom.

Photoscape
Najczęściej przeze mnie używany. Służy do przerabiania zdjęć, tworzenia kolaży,  a także animacji tzw. gifów. Prosty w obsłudze. Najlepszy, polecam ;-)


Paint.NET
Najprostszy program do obróbki zdjęć. Dodatkowo służy także do ręcznego malowania i rysowania na zdjęciach.

PhotoFiltre
Tego programu najczęściej używam do robienia nagłówków bądź banerów na bloga. Można w nim także dokonać obróbki zdjęć podobnie jak w Photoscape czy Picassa.

Gimp
Popularny program do poprawiania zdjęć, w tym retuszu niedoskonałości cery, zmiany koloru oczu/włosów. Można również za jego pomocą zrobić fotomontaż zdjęciowy za pomocą wytnij/wklej.

Picassa
Picassa to był mój pierwszy program graficzny do obróbki zdjęć. Aktualnie już rzadko go używam. Prosty w obsłudze, po polsku, dla początkującego grafika idealny.


A Wy jakich programów graficznych używacie?

1 komentarze

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)