Poszukaj inspiracji poza internetem


Cześć.
Kreatywność to najbardziej pożądana cecha pracownika przez przyszłych pracodawców. Mając kreatywne hobby to skarb. Tylko skąd czerpać inspiracje do tworzenia nowych rzeczy? Internet to globalna sieć, w której można znaleźć wszystko. Jednak trzeba racjonalnie i mądrze poszukiwać. Dawno dawno temu... niektórzy już nie pamiętają, ale internet powstał pod koniec lat 60. XX wieku. Czy można w dzisiejszych czasach radzić sobie bez internetu? Można. Postanowiłam sobie wypisać w kilku punktach jak ja radzę sobie, kiedy pozytywna energia mnie opuszcza, a zdarza się to bardzo rzadko. Właśnie dzięki tymi omówionymi rzeczami.

1. Książki
Czytanie pozwala zanurzyć się w życie bohaterów i na chwilę wyciszyć swoje myśli.  Książki potrafią być ogromnym wygaszaczem i uspokajaczem po ciężkim dniu pracy.

2. Rozmowa ze znajomymi
Zamiast pisać ze znajomymi na facebookowym czacie, umów się z kilkoma bądź jednym w waszej ulubionej kawiarni. Przy kawie i ciastku na pewno lepiej będzie wam się rozmawiało niż stukając w klawiaturę tabletu czy telefonu.  W towarzystwie dobrych znajomych od razu poczujesz przypływ pozytywnej energii.

3. Stwórz swoją własną tablicę motywacyjną
Kup i powieś nad biurkiem bądź łóżkiem ścienną tablicę, na której możesz zamieszczać wszystko co w danej chwili przyjdzie ci do głowy, cytaty, zdjęcia, rysunki i inne. To działa na zasadzie pinteresta lub tumbrla.

4. Posłuchaj muzyki
Muzyka ma naprawdę magiczny wpływ na nasz nastrój. Pomaga się zrelaksować i oczyścić swoje myśli. Osobiście lubię włożyć słuchawki na uszy i posłuchać ulubionych piosenek.

5. Ugotuj coś
Przyrządzanie prostych posiłków może być całkiem fajnym sposobem na odreagowanie trudów dnia codziennego. Nie musisz być mistrzem kulinarnym, aby ugotować coś naprawdę smacznego.

6. Pisz dziennik
Uważam spisanie swoich myśli za coś w rodzaju terapii. Po prostu usiądź z filiżanką kawy i ulubionym czasopismem, a potem pisz co przychodzi ci do głowy. Czasami nowe pomysły przychodzą niespodziewanie.

7. Wyjdź na spacer
Zrób sobie dzień offine. Wyloguj się do życia realnego. Wyjdź na spacer. Taki zwykły spacer z psem daje dużo radości i pozytywnej energii. Zaufaj mi, a poczujesz się dużo lepiej.

8. Znajdź czas dla siebie
W tygodniu rzadko kiedy mamy choć chwilę, żeby naprawdę się zrelaksować. Wstajemy rano, jemy śniadanie i wychodzimy do pracy/szkoły/uczelnię. Wracamy czasami już późnym wieczorem, wtedy marzymy już tylko o tym, żeby wrócić szybko do łóżka, aby rano obudzić się wypoczętym. I tak w kółko. Jednak warto poświęcić jeden dzień w tygodniu (sobota lub niedziela) na dzień tylko dla siebie. Zrobić sobie relaksującą kąpiel, manicure, pedicure, nałożyć maseczkę itp. To nie tylko pomoże naładować baterie, ale również poczujesz się dobrze sam ze sobą.

A Wy jakie macie sposoby na naładowanie siebie pozytywną, nową, świeżą energią?

2 komentarze

  1. Ja własnie stworzyłam taką tablicę motywacyjną. Najpierw myślałam, że to głupi pomysł, ale potem stwierdziłam, że warto spróbować :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka chwila tylko dla siebie też mnie porządnie relaksuje.

    OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)