Morwa biała - nie tylko dla diabetyków


Cześć.
Jesienne popołudnia i wieczory najchętniej spędzam przy ciekawej lekturze bądź interesującym serialu/filmie ze szklanką ciepłej herbaty. Jeżeli mowa o serialach, to koniecznie musicie obejrzeć 'Singielka', nowy serial TVN. Znakomity serial z świetną obsadą i doskonałymi dialogami. 'Singielka' to mój zdecydowany faworyt wśród najnowszych seriali tego sezonu, od czasów Brzyduli.
Wracając do picia herbaty, to chcę wam dzisiaj przedstawić zalety picia herbatki z morwy białej. Najczęściej polecana jest osobom chorującym na cukrzycę, ponieważ obniża poziom cukru we krwi oraz poprawia metabolizm węglowodanów. Dodatkowo sprzyja odchudzaniu.

Działanie Morwy białej:
Wyciąg z liści morwy dzięki zawartym składnikom hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład cukrów (sacharozy i skrobi) i ogranicza ich przemianę w glukozę. W wyniku tego procesu duża część węglowodanów pozostaje niestrawiona, co wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi. Napary z liści morwy są nieocenionym napojem dla diabetyków, ale również dla osób z nadwagą. Blokada rozkładu węglowodanów zmniejsza odkładanie tkanki tłuszczowej, a zatem wspomaga odchudzanie. Liść morwy białej zmniejsza trawienie cukrów złożonych i wchłanianie cukrów prostych, przez co następuje zmniejszenie ilości spożytych kalorii. Skrobia w ziemniakach, makaronach nie powoduje dużego wzrostu stężenia cukru we krwi.

Reasumując morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów – zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że lecznicze substancje czynne z morwy białej blokując trawienie węglowodanów znakomicie wspomagają proces odchudzania. Te cenne substancje z morwy zmniejszają również łaknienie na słodycze.

Substancje aktywne liści morwy obniżają także stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, dzięki czemu zmniejszają ryzyko miażdżycy. Wyciągi z liści działają przeciwzapalnie oraz chronią komórki wątroby przed uszkodzeniem. Obniżają aktywność tyrozynazy, zapobiegają tworzeniu się ciemnych plam na skórze. Wykazano również, ze regularne spożywanie konfitury z morwy chroni komórki przed uszkodzeniem oraz opóźnia ich starzenie się.

Jaką herbatę pijecie najczęściej?
źródło

2 komentarze

  1. Ma ciekawe właściwości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba zielona i czerwona, chociaz ostatnio lubie wanilie :)

    OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)