Podsumowanie LATA 2015


Cześć.
Pozostały nam ostatnie dni sierpnia, czyli ostatnie dni wakacji. Przygotowałam kulturalne podsumowanie wakacji. Ale najpierw trochę statystyki: od 1 czerwca do dnia dzisiejszego blog miał ponad 14 tysięcy odsłon, co daje razem 185, 108. Blog ma obecnie 228 obserwatorów, w tym +5 nowych. Chciałam podziękować za to, że jesteście ze mną i za każde wejście na bloga pomimo wakacji i gorącego lata. Dzięki wam mój blog istnieje. Przesyłam wam gorące pozdrowienia i udanego nowego roku szkolnego tym, którzy za parę dni muszą iść do szkoły.

MUZYKA
Postanowiłam wyróżnić tym razem utwory mniej znane, a które są warte słuchania. Soundtrack "Maybe someday" przesłuchałam cały, bardzo nastrojowa muzyka aż szkoda że nie stworzyli jeszcze filmu na podstawie książki Colleen Hoover.


Jedna z piosenek z soundtracku do filmu "Miasto aniołów"...

FILMY
 Historia urodzonej na początku XX wieku młodej kobiety, która wskutek wypadku przestaje się starzeć. Gdy poznaje mężczyznę, zaczyna rozważać wyjawienie sekretu swojej nieśmiertelności.
Blake Lively w roli Adaline poradziła sobie świetnie. W ogóle obsada aktorska była dobrze dobrana, co wpłynęło na jakość filmu. Gorąco polecam :)
Kontynuacja przygód szalonego i niegrzecznego misia. Ted żeni się z Tami Lynn i chce mieć z nią dziecko. Aby uzyskać zgodę na opiekę nad malcem, miś musi przekonać sąd, że jest istotą żyjącą. Obejrzałam ten film ze względu na Amandę Seyfried, która wciela się w rolę młodej prawniczki. Świetna komedia na leniwy wieczór.
 Losy dwóch par, które dzielą lata doświadczeń. Historia Sophie i Luke'a zbiega się w nieoczekiwanym momencie z losem Iry  i Ruth. "Najdłuższa podróż" to film podobny do znakomitego "Pamiętnika". Luke Collins, młody przystojny ujeźdźca byków po niefortunnym wypadku chce powrócić do dawnej formy. Pewnego dnia poznaje spokojną dziewczynę Sophie Danko. Czy Sophie uda się przekonać Luke'a, aby zrezygnował z ujeżdżania byków? Polecam ten film wszystkim fanom książek Nicholasa Sparksa.
Anioł Seth zakochuje się w Maggie, która właśnie straciła pacjenta na stole operacyjnym. Jest to film z 1998 roku. Połączenie dramatu z elementami fantasy dało 9 nominacji oraz nagrodę Teen Choice za muzykę z filmu. Z resztą sami posłuchajcie piosenki Sarah Mclachlan In the arms of the angel. 

KSIĄŻKI
Spędzili razem zaledwie godzinę. Daniel nie zna jej imienia i... nie widział jej twarzy. Przekonuje samego siebie, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się tylko w baśniach. Jednak rok później wciąż pamięta oszałamiające uczucie, jakie wzbudziła w nim tajemnicza dziewczyna, która uciekła i więcej się nie pojawiła. Gdy Daniel poznaje pociągającą, trochę szaloną Six, czuje, że może zacząć nowy rozdział. Jednak Dean Holder każe mu trzymać się od Six, przyjaciółki Sky, z daleka. Czy Daniel odnajdzie swojego kopciuszka? Książka jest kolejnym uzupełnieniem "Hopeless". Czyta się ją szybko, bodajże to jedyna książka, którą przeczytałam w jeden dzień z małymi przerwami.
Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa, zbyt wcześnie osieroconego. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak w momencie, gdy na drodze Willa pojawia się Vaughn, jego dawna miłość. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, mimo że wie, iż Layken może mu nie wybaczyć kłamstw.
Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?
On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać. 
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Jednak pewnego wieczoru jej życie rozpada się, jej chłopak zdradza ją z jej współlokatorką, traci pracę i musi się wyprowadzić z mieszkania. Ridge proponuje, żeby zamieszkała z nim i jego przyjaciółmi. Po pewnym czasie Ridge i Sydney zbliżą się tak bardzo, że nie będą wiedzieć co zrobić, bo w końcu Ridge ma dziewczynę, Maggie.
"Maybe Someday" to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem i o tym jak łatwo można kogoś zranić.

A jak Wam minęły wakacje?


7 komentarze

 1. Ja mam jeszcze niby miesiąc wakacji praktycznie :)
  Z filmów znam 'najdłuższą podróż' - wspaniały! I ulubiony w sumie tez :D Teda na pewno nie obejrzę - jakoś zaczynałam kiedyś ale żenada. Miasto aniołów i wiek Adeline za to na pewno zobaczę :)
  Książki też wszystkie kiedyś przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę, nie wiedziałam, że jest druga część Teda :-) Muszę nadrobić filmowe zaległości :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wakacje minęły na pewno szybko, mi dodatkowo bo cały czas w pracy :) oglądasz dużo filmów, więc polecam obejrzeć minionki :D genialna bajka :)
  asziaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę zobaczyć kilka z tych filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiek Adaline mam w planach i myślę że do końca wakacji studenckich zdążę obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję tak dobrych statystyk :)
  Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam miasto aniołók, chyba bd ryczeć :/

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)