Slow life


Cześć
Życie w biegu ma swoje plusy i minusy. Wakacje to czas, który sprzyja (powinien sprzyjać) relaksowi i wielkiemu odpoczynkowi od spraw codziennych. Wiem też, że nie wszyscy mogą się cieszyć długim urlopem tak jak uczniowie/studenci. Niestety ktoś na ten kraj musi pracować ;-) Jednak nawet w natłoku obowiązków, jeżeli się chce, można znaleźć chwilę dla siebie.
Nie wiem czy słyszeliście o czymś takim jak SLOW LIFE? W tej modzie chodzi o to, żeby zwolnić trochę tempo życia. Jest takie powiedzenie, gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy. I coś w tym jest :)  Czasami warto się zatrzymać i uważnie iść przez życie. Tak aby niczego nie pominąć. Warto ustalić listę swoich życiowych priorytetów, co jest dla mnie naprawdę ważne i dążyć do ich realizacji, ale ciesząc się przy okazji z rzeczy mniejszych. Prawdziwe szczęście zawarte jest właśnie w tych najdrobniejszych rzeczach, które nam umykają, gdy szybko pędzimy przez świat.
Moda na SLOW opanowała także modę, a jego odpowiednikiem jest SLOW FASHION czyli pomyśl zanim kupisz. Dokładniej chodzi o to, żeby rozsądnie planować zakupy i mieć sentymentalny stosunek do ubrań. Nie dajmy się ogłupić wyprzedażom. Zawsze przed pójściem do sklepu, zróbmy porządek w swojej szafie, w ten sposób będziemy wiedzieć, czego naprawdę potrzebujemy i czy w ogóle czegoś w danym momencie potrzebujemy.
Kilka zasad SLOW FASHION:
1) Przypomnij sobie, jakie masz ubrania i zestaw je w myślach z planowanym zakupem, żeby w domu nie okazało się, że „ta bluzka nie pasuje do żadnych spodni, a apaszkę to jednak dam mamie”.
2) Nie kupuj rzeczy, które nie pasują do twojego stylu.
3) Zastanów się, czy dane ubranie jest odpowiednie dla twojej figury.
4) Odrzuć ciuszki w kolorach, których nie lubisz.
5) Kupuj ubrania, w których jest ci wygodnie.
Żyjąc w pośpiechu zapominamy o porządnym posiłku. Żyjemy szybko i jemy szybko. Czas to zmienić i odkryć radość wspólnego gotowania w zgodzie z ruchem SLOW FOOD.  Zamiast odgrzewać coś ze słoika bądź przygotowywać dania z proszku, warto czasem poświęcić swój czas, to naprawdę nie wymaga dłuższego czasu niż godzina lub dwie, a radość z przygotowywanego własnoręcznie dania, a potem wspólnego celebrowania posiłku ma naprawdę sens. Wpływa pozytywnie na relacje rodzinne i jednocześnie integruje ludzi ze sobą. Przypomnij sobie kiedy ostatnio spożywałeś posiłek z rodziną?A Wy jakie tempo życia preferujecie, powolne, małymi kroczkami do przodu czy szybkie, w biegu?

8 komentarze

 1. Wygoda na pierwszym miejscu :)
  Klikniesz w kliki w nowym poście będę wdzięczna ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. to prawda w dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu, gonitwy za pieniądzem i stresu warto jest czasem zwolnić i zastanowić się co tak na prawdę jest ważne, a taki odpoczynek od codzienności jest niezwykle potrzebny:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne fotki. Ja ile bym dała za jaką kol wiek prace w Warszawie, ponieważ siedzę teraz na bezrobociu i mam tego dosyć. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bradzo fajny wpis! My także szerzymy ideę SlowLife, która, jesteśmy pewni, niedługo będzie głównym życiowym nurtem.
  Serdecznie pozdrawiamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz to jest w modzie, wszystko slow. Ale to jest dobra moda, bo zapominamy jak ważne są te chwile które trwają najkrócej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. robi wrażenie :*
  życze powodzenia :)

  zapraszam
  http://perfekcyjnie-niedoskonalaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że najlepiej jest być gdzieś pomiędzy tym "szybkim", a tym "wolnym" życiem :)
  _______________________________
  Zapraszam do mnie: YOZIZIRA.blogspot.com
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy wpis ;) Preferuję wolniejsze życie, ale niestety w natłoku nauki i obowiązków ciężko jest zwolnić tempo. Zwykle to nawet czasu mi brakuje.
  Jeśli o ubrania chodzi to kupuję je na podobnej zasadzie jak wypisałaś w poście.

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)