poznaj swoją wartość i mów o tym głośno


Cześć.

Na świecie żyje miliard ludzi. Jednak na próżno szukać dwóch takich samych osób. Chcemy być piękniejsi, młodsi, szczuplejsi, mądrzejsi. Porównujemy się do celebrytów z pierwszych stron gazet, którzy na tą okładkę trafili po retuszu, a w rzeczywistości wyglądają normalnie tak jak większość ludzi na co dzień bez zbędnego makijażu. Uroda nie jest najważniejsza. Mówią, że idealną sylwetkę można wypracować w każdym momencie, ale z mądrością trzeba się urodzić. Moim zdaniem jakaś część prawdy w tym jest. Każdy człowiek ma swoją wartość, nieważne gruby czy chudy, mały czy duży. Aby poznać swoją wartość, najpierw musimy poznać samego siebie. Odpowiedzieć sobie na pytania: w czym jestem dobry? co sprawia, że cieszę się dużą popularnością wśród znajomych? jakie są moje słabe strony? Jeśli sobie odpowiemy na powyższe pytania, to uzyskamy portret własny. Warto wiedzieć w czym jesteśmy dobrzy, bo może okazać się np. że jako jedyni w grupie potrafimy robić coś czego inni nie potrafią. Nie wstydźmy się swoich słabych stron, bo każdy z nas je ma. Spróbujmy zrobić z nich zaletę. Nie przejmujmy się tym, że coś nam nie wychodzi. Czasami tak bywa, że potrzeba więcej czasu na realizację swoich marzeń. Im dłużej będziemy pracować nad zamierzonym celem, tym bardziej będziemy potrafili docenić swój sukces. Nie zapominajmy o szczerym i miłym uśmiechu na co dzień ;-) bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.


Przypominam, o klikaniu w linki sheinside. Szczegóły w tym poście.

6 komentarze

 1. To prawda, po co udawać bądźmy sobą! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się. Samo nic się nie zrobi, trzeba na to zapracować, a później jesteśmy z siebie dumni że coś osiągnęliśmy i jest to najlepsza motywacją do dalszych działań:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm, mądry post... Myślimy podobnie jak Ty. Do szczęśliwego życia potrzebna jest akceptacja samego siebie i znalezienie swoich zalet. A wtedy wady będą mniejsze. :) Dodajemy do obserwowanych!

  Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas,
  Karina i Mateusz
  blog: www.na-dwoje-babka-wrozyla.blogspot.com
  fb: www.facebook.com/nadwojebabkawrozyla

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz mam taki czas rozmyślań, więc jak czytam Twój post to widzę w nim wiele racji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo pozytywny i prawdziwy post. Nie warto porównywać się do pseudo-ideałów z pierwszych stron gazet, bo ideały po prostu nie istnieją. Dołączam do obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)