wybory obowiązkiem obywatela


Witam :)

Patriotyzm w dzisiejszych czasach właściwie nie istnieje, z wyjątkiem kilku dni w roku, takich jak 11 listopada czy 1-3 maja. Czym właściwie jest? Odpowiedź na to pytanie znali tylko Ci, którzy walczyli za Polskę i zginęli za Polskę. My dzisiaj nie doceniamy tego co wcześniejsze pokolenia dla nas zrobiły.
Potrafimy tylko narzekać na wszystko, począwszy od pogody, a na polityce kończąc. A co my sami takiego zrobiliśmy dla kraju/miasta/dzielnicy, żeby oceniać i wytykać błędy innym?
Jedna osoba tak naprawdę nic nie zrobi, ponieważ żeby coś zrobić trzeba działać razem w grupie. Należy również szanować pracę innych, a niestety tego najczęściej brakuje. Jeśli nawet jeden coś zrobi, to drugi przyjdzie i zniszczy tylko po to, żeby temu pierwszemu zrobić na złość.
Wybory samorządowe to obowiązek każdego. Wtedy mamy jedyną okazję zadecydować o swojej przyszłości. Większość z nas wmawia sobie wymówki typu "Nie pójdę głosować, bo nie mam na kogo", "Oni i tak sami się wybiorą" itp. A to nie prawda. Każdy głos się liczy. Nie zmarnuj swojego głosu. Idź na wybory. Głosuj mądrze!
5 komentarze

 1. Nie interesuję się politykę, kompletnie się na niej nie znam. Nie chodzę na wybory, ale też i później nie narzekam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie też nie interesuje polityka, ale wybory samorządowe to jednak coś co nas otacza na co dzień, wybieramy wtedy nasze lokalne władze, więc myślę że są one ważniejsze od tych parlamentarnych (państwowych) warto interesować się tym co dzieje się w naszym otoczeniu, to nie musi być od razu polityka:)

   Usuń
 2. Wyjątkowo nie poszłam głosować. I tak nie będzie gorzej niż jest teraz :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się polityką zbytnio nie interesuje, ale na wybory chodzę. Pozdrawiam jusinx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo wybory to nie tylko polityka ;)

   Usuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)