Looking for true beauty can be lost


Cześć!

We współczesnym świecie każdy człowiek inaczej postrzega piękno. Czym jest te prawdziwe piękno, które warte jest tyle co kilka ton sztabek złota? Piękno to ładna buzia, szczupła sylwetka, zero potu, wydepilowane nogi. Piękno to drogie ciuchy, droga biżuteria, sztuczne paznokcie. Czy tym właśnie jest prawdziwe piękno? Nie!! Prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oka, ponieważ znajduje się głęboko wewnątrz duszy człowieka. Czasami nawet nie potrafimy tego piękna z siebie wydobyć. Jesteśmy egoistami, którzy odwracają się od problemów innych słabszych ludzi. Prawdziwe piękno to bezinteresowne pomaganie drugiej osobie bądź bezbronnej istocie. Szacunek do drugiego człowieka bądź zwierzęcia to w dzisiejszych czasach rzecz rzadka.

Prawdziwe piękno jest nieczytelne dla oczu, nie mieści się wizualnej ramie, bowiem nie można je pierwszym rzutem oka zauważyć, musi być dopiero przez nas odkryte... jest czymś znacznie większym...to skarb na miarę serca.

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie… Każdy z nas nosi w sobie piękno, jednak my sami nigdy nie odkryjemy go w sobie. To dzięki pomaganiu drugiemu człowiekowi stajemy się lepsi.

Do napisania tego posta zainspirował mnie film Beastly. Jest to współczesna wersja bajki Piękna i Bestia. Film opowiada historię pięknego i przystojnego nastolatka o imieniu Kyle, któremu ojciec wpoił, że światem mogą rządzić tylko piękni i bogaci. Pewnego dnia Kyle zostaje zamieniony w Bestię i musi w rok znaleźć prawdziwą miłość, aby czar minął. W filmie tytułowe role zagrali Alex Pettyfer, Vanessa Hudgens, a w roli czarownicy wystąpiła Mary Kate Olsen. Moim zdaniem świetny film z super obsadą. Film trafia do moich ulubionych filmów z oceną celującą 6/6 :-)

Wojciech Cejrowski powiedział: Dla mnie kobieta traci piękno, kiedy pokazuje wszystkim, co ma pod spódnicą. Chcę być tym jedynym, wybranym, a nie częścią dyszącego stada samców. Piękno to coś czym warto dzielić się z jedną jedyną osobą, nie wszyscy muszą mieć dostęp do intymnych miejsc naszego ciała.

Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem. Każdy człowiek jest inny, gdyby wszyscy ludzie na Ziemi byli tacy sami, to było by nudno.

Gilbert Adair: Piękno jest doskonałością z defektami. Prawdziwe piękno to zaakceptowanie swoich niedoskonałości. Nie ważne czy jesteś szczupły czy masz trochę więcej w biodrach. Najważniejsze jest to jakim jesteś człowiekiem, jaki masz charakter wewnątrz duszy.
Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość.[Audrey Hepburn]
Piękno się nie rodzi, piękno się robi. Człowiek nie rodzi się ani pięknym ani mądrym. Zarówno mądrość, jak i urodę człowiek nabywa z wiekiem. To dzięki wiedzy nabytej w szkole, a później doświadczenia w pracy, człowiek może stać się pięknym i bogatym. Najważniejsze jest to, żeby pozostać przy tym skromnym, nie obnosić się z tym.

Zachwyca nas zauważalne piękno; lecz wieczne jest to, co niewidoczne. Zachwycamy się tylko pozornym pięknem, a nie zauważamy, że obok nas jest ktoś inny, kto cieszy się życiem takim jakim jest. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze, bo za nie zdrowia i życia ani przyjaciół nie kupimy. Czy warto gonić za karierą i pieniędzmi? Prawdziwe piękno to cieszyć się z życia takim jakim jest.

2 komentarze

  1. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że piękno jest "w środku", nie "na zewnątrz". Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją... ;) / redheadcare.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. "Piękno się nie rodzi, piękno się robi" - bardzo prawdziwe słowa....

    http://mrauu33.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)