ReachBlogger - nowa platforma dla bloggerów


Witam!
Kilka dni wcześniej została otwarta nowa platforma zrzeszająca wszystkich bloggerów niezależnie w jakiej dziedzinie się udzielają. Sama jeszcze nie połapałam się jak działa ta platforma, ale zostałam poproszona, aby wyrazić swoją opinię na jej temat.
Platforma ReachBlogger zrzesza zarówno bloggerów, jak i zleceniodawców w jednym miejscu. Rejestracja w serwisie jest darmowa, można się zarejestrować poprzez maila bądź facebooka.

Tutaj możecie się zarejestrować
http://panel.reachblogger.pl/


Co blogger może zyskać dzięki platformie ReachBlogger?

Blogger ma do wyboru przy rejestracji 4 rodzaje ofert, w tym
 • wpis inspirowany (wpis tworzony przez blogera na zlecenie klienta np. opinia o produkcie X), 
 • wpis ekspercki (bloger zamieszcza na swojej stronie wpis stworzony przez klienta np. opinia specjalisty o produkcie X), 
 • wpis reklamowy (klient dostarcza blogerowi materiał reklamowy, które bloger publikuje na swojej stronie np. wpis reklamowy produktu X) oraz 
 • oferta specjalna (zakłada dowolność w tworzeniu ofert i zleceń np. wpis na bloga + share tego wpisu na profilu na facebooku i twitterze).

Jeśli o mnie chodzi to ja wybrałam wpis inspirowany (taki jak ten) oraz ofertę specjalną. Są to dwie najlepsze oferty dla blogerów, którzy są niezależni i piszą posty według własnej inwencji bez jakichkolwiek wskazówek czy wzorów.
Platforma ta pomaga początkującym blogerom w znalezieniu odpowiedniej oferty dostosowanej do tematyki bloga. Bloger nie musi już pisać maila z zapytaniem o współpracę do danej firmy, bo jak wiadomo czasami odpowiedź taka bywa negatywna. W serwisie ReachBlogger zarejestrowani są wszystkie firmy chętne do współpracy z blogerami. Istnieje większa szansa na nawiązanie współpracy z wybraną firmą.
Dodatkowo bloger ma do wyboru dwie formy płatności: faktura VAT lub umowę o dzieło.
Firmy oferują czasami drobny upominek tzw. barter, czyli towar za usługę. Formy płatności są przejrzyste, a zarobiona kwota trafia na konto bankowe albo konto paypal.
Plusem strony jest na pewno fakt, że nie trzeba czekać aż uzbiera się daną kwotę, jak to jest w przypadku ermaili. Przelew wypłacany jest od razu za każdy wpis.
Nie ma też żadnych linków, które bloger umieszcza na blogu lub profilu społecznościowym, w które inni muszą klikać, aby bloger mógł zarobić.
Podsumowując już na koniec mogę śmiało powiedzieć, że kto zarejestruje się w ReachBlogger, ten nie pożałuje.

Znacie już platformę ReachBlogger? 

5 komentarze

 1. Coraz więcej robi się takich platform w internecie .

  OdpowiedzUsuń
 2. No przyznam, że brzmi to bardzo zachęcająco. Nie słyszałam o tej platformie....

  OdpowiedzUsuń
 3. poznałam platforme dzięki Tobie :)
  www.largeluggage.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. przy przelaniu kwoty za wpis serwis pobiera prowizję 2,10 zł, a przelew na swoje konto możliwy jest dopiero przy kwocie minimalnej 50 zł, to wyszło dopiero przy zaakceptowaniu posta (to był mój pierwszy post), teraz już mogę powiedzieć że wiem wszystko - nie żałuję rejestracji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozwolę sobie doprecyzować :) Kwota prowizji na platformie wynosi 7% od zawartej transakcji. Jest ona pobierana w momencie wykonania zlecenia przez blogera od kwoty zaproponowanej przez klienta. Polecam zajrzeć na fanpage, tam znajdziecie przydatne informacje o platformie :)

  OdpowiedzUsuń

Regulamin bloga:
1. Czytaj posty!
2. Nie obrażaj nikogo!
3. Nie spamuj!
4. Nie uznaję zasady obserwacja za obserwację!
5. Anonimie podpisz się!
6. Posty typu "fajny post" będą usuwane!
7. Dozwolona konstruktywna krytyka.


Odwdzięczam się za każdy komentarz komentarzem.
Za każdy komentarz i obserwację - dziękuję :)